وارد کننده اصلی و نمایندگی برند کامیکا با گارانتی 12 ماهه
درصورت هرگونه سوال و مشکل در ثبت سفارش، با شماره واتس اپ 09927111678 در خدمت هستیم.

موکبانگ چیست و چطور از ویدیوی موکبانگ پول در بیاوریم؟

احتمالا تا الان ویدیوهایی را دیده اید که در آن فردی در حال خوردن غذاهای صدادار در اینستاگرام و یوتوب است، ویدیوی غذا خوردن معمولا برای برخی افراد جذاب است. به طور کلی این ویدیوها، از خوردن غذاهای مختلف در مکانهای متفاوت گرفته می شوند که منشا این ویدیو ها از کشور کره شروع شد. میزبان در این ویدیو سعی می کند از میکروفون های قوی مانند انواع مختلف میکروفون شاتگان مثل میکروفون شاتگان کامیکا CVM-VM20  و میکروفون شاتگان کامیکا COMICA CVM-VM10 II استفاده کند تا صدای واضح تر و با جزییات بیشتری به گوش مخاطب برساند. معمولا برای ایجاد صداهای بیشتر، از غذاهای ترد و سرخ شده استفاده می کنند.

یکی از معروف‌ترین یوتوبرها در این حوزه، Bethany Gaskin است که لبخندی به پهنای صورت دارد. او با سری ویدیوهای خود راجع به غذا خوردنش توانسته به میلیونها طرفدار در یوتوب برسد. فالورهای او بخاطر نحوه غذا خوردن و همچنین لحن حرف زدن این ستاره یوتوب، بسیار عاشق ویدویهای او هستند.

موکبانگ

موکبانگ یعنی چه؟

به طور کلی موکبانگ به برنامه‌ی خوردن گفته می شود که میزبان در مقابل بینندگان، حجم زیادی از خوراکی ها را می خورد. اما ریشه این کلمه از کجا می آید؟ همانطور که قبلا گفته شد ریشه این کلمه از کشور کره است و از ترکیب کلمه‌های (먹는; meogneun) به معنی «خوردن» و (방송; bangsong) به معنی «پخش کردن» به وجود آمده‌ است. به این ترتیب تولیدکنندگان محتوا در کشورهای مختلف از جمله آمریکا تصمیم گرفتند که به این عرصه وارد شوند. موکبانگرهای آمریکایی غذاهای متنوع تری نسبت به کره‌ای‌ها استفاده میکنند.

ویدیو تست موکبانگ را حتما ببینید:

 

اما سوال اینجاست که چرا غذا خوردن شخصی برای افراد جالب است؟ این کار ترکیبی حسی، روانی، اجتماعی، عاطفی و محیطی است حتی به گفته یکی از متخصصان می توان عوامل عصبی را هم به آن اضافه کرد. او در حال تحقیق در این مورد است که چطور غذا خوردن حواسمان را تحریک می کند و رفتارمان را به چیزهایی که می خواهیم بخوریم جهت می دهد. یکی از مهمترین فاکتورهای عصبی این نوع ویدیوها خاصیت ASMR گونه آنهاست. برای اطلاعات بیشتر درباره ASMR مقاله زیر را مطالعه کنید:

همه چیز درباره ASMR

موکبانگ ایرانی

هرچند خیلی از نقدهای منفی درباره این نوع ویدیو‌ها وجود دارد که به ایجاد عادات بد غذایی اشاره می کنند. موکبانگ به یوتوبرها و تولیدکنندگان محتوای ایرانی نیز رسیده است و بسیاری از آنها ویدیوهایشان را در آپارات و یوتوب به اشتراک می گذارند. در  ایران ویدیوهای ASMR  بسیار بیشتر از موک بانک مورد اقبال قرار گرفته اند.

 

به این مقاله امتیاز دهید

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*