موکبانگ چیست و چطور از ویدیوی موکبانگ پول در بیاوریم؟

میکروفون برای موکبانگ

احتمالا تا الان ویدیوهایی که در آن فردی در حال خوردن غذا را در شبکه های مجازی و سایت هایی مثل اینستاگرام و یوتوب دیده باشید. این برنامه ها اکثرا مورد اقبال مردم قرار می گیرند. به طور کلی این ویدوی ها از خوردن غذاهای مختلف در مکانهای متفاوت گرفته می شوند که منشا این ویدیو ها از کشور کره شورع شد. میزبان در این ویدیو سعی می کند از میکروفون های قوی مانند انواع مختلف میکروفون شاتگان مثل میکروفون شاتگان کامیکا CVM-V30 LITE B/R و میکروفون شاتگان کامیکا CVM-VM20 استفاده کند تا صدای واضح تر و با جزییات بیشتری به گوش مخاطب برساند. معمولا برای ایجاد صداهای بیشتر، از غذاهای ترد و سرخ شده استفاده می کنند.

یکی از معروف ترین یوتوبرها در این حوزه، Bethany Gaskin است که لبخندی به پهنای صورت دارد. او با سری ویدیوهای خود راجع به غذا خوردنش توانسته به میلیونها طرفداذ در یوتوب برسد. فالورهای او بخاطر نحوه غذا خوردن و همچنین لحن حرف زدن این ستاره یوتوب، بسیار عاشق ویدویهای او هستند.

موکبانگ

موکبانگ به چه معنی است؟

به طور کلی موکبانگ به برنامه خوردن گفته می شود که میزبان در مقابل بینندگان، حجم زیادی از خوراکی ها را می خورد. اما ریشه این کلمه از کجا می آید؟ همانطور که قبلا گفته شد ریشه این کلمه از کشور کره است و از ترکیب کلمه‌های (먹는; meogneun) به معنی «خوردن» و (방송; bangsong) به معنی «پخش کردن» به وجود آمده‌ است. به این ترتیب تولیدکنندگان محتوا در کشورهای مختلف از جمله آمریکا تصمیم گرفتند که به این عرصه وارد شوند.موکبانگرهای آمریکایی غذلهلی متنوع تری نسبت به کره ای ها استفاده میکنند.

اما سوال اینجاست که چرا غذا خوردن شخصی برای افراد جالب است؟ این کار ترکیبی حسی، روانی، اجتماعی، عاطفی و محیطی است حتی به گفته یکی از متخصصان می توان عوامل عصبی را هم به آن اضافه کرد. او در حال تحقیق در این مورد است که چطور غذا خوردن حواسمان را تحریک می کند و رفتارمان را به چیزهایی که می خواهیم بخوریم جهت می دهد. یکی از مهمترین فاکتورهای عصبی این نوع ویدیوها خاصیت ASMR گونه آنهاست.

موکبانگ ایرانی

هرچند خیلی از نقدهای منفی درباره این نوع ویدیو ها وجود دارد که به ایجاد عادات بد غذایی اشاره می کنند. موکبانگ به یوتوبرها و تولیدکنندگان محتوای ایرانی نیز رسیده است و بسیاری از آنها ویدیوهایشان را در آپارات و یوتوب به اشتراک می گذارند. در  ایران ویئیوهای ASMR  بسیار بیشتر از موکبانگ مورد اقبال قرار گرفته اند.

 

0 نظر

گذاشتن پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارسال پیام
1
نیاز به مشاوره رایگان دارید ؟
اینجا خیلی سریع به سوالاتون جواب میدیم